קורס צורפות ותכשיטנות- מקום טוב ללמוד

קורס צורפות ותכשיטנות- מקום טוב ללמוד

עידוד אנשים לעסוק לפרנסתם בעיסוקים שגם גורמים להם הנאה מפנה רבים לבחור באמנויות השונות כתחום התמחות. צורפות ותכשיטנות הם ענפים משיקים ומשלימים זה לזה והפריחה בתחום משמחת את הלקוחות הפוטנציאליים שנהנים מריבוי עיצובים ויצירות בתחום זה. יש חשיבות רבה למקום שבו לומדים מלאכות אלה וחשוב לוודא שהוא אכן מעניק לכם את כל היסודות והידע הנדרשים. הדגשים להלן ייתנו לכם כיוון כיצד למצוא מקום טוב ללמוד בו תחום זה.

למי עשויים להתאים לימודי צורפות ועיצוב תכשיטים

מי שמחפש מקצוע לחיים – אם אתם יצירתיים, בעלי עין טובה לעיצובים, יש לכם טעם מצוין וחוש אסתטי מעולה, אתם בעלי ידיים מוכשרות למוטוריקה עדינה ויש לכם סבלנות רבה לשבת על מלאכת המחשבת שנחוצה לייצור תכשיטים, תכשיטנות וצורפות הם התחום שבו כדאי לכם לעסוק. אפשר לעסוק בכך כעצמאים ואפשר להצטרף למפעלי תכשיטים לצורך עיצוב קולקציות, ואפשר גם להגיע לתפקיד של אוצרים בחנויות מובחרות לתכשיטים.

תחביב מעשי לבעלי טעם אישי מלבד מקצוע, קורס צורפות ותכשיטנות ברמות השונות מתאים לאנשים שגם רוצים לעסוק בכך כתחביב ולאו דווקא כמקצוע. אם אתם אוהבים לענוד תכשיטים ייחודיים ומקוריים שאין לאף אחד אחר, ואם אתם מאלה שאוהבים להכין מתנות לאנשים אחרים שיצרתם במיוחד בשבילם, קורס תכשיטנות וצורפות מתאים לכם, ברמה שמתאימה לצרכים שלכם.

למידע נוסף - צרי קשר :-)

תכנים שיילמדו בקורס

בכל קורס צורפות יש שני חלקים – תאורטי ומעשי. זה קורה בכל הקורסים לתכשיטנות ולצורפות שמתקיימים בכל מיני רמות של התמחות, מהבסיסי ביותר ועד הארוכים והמעמיקים ביותר שאורכים כמה שנים. בכל מקרה, יש כמה נושאים שחייבים להיות בכל קורס בהיקף שמתאים למסגרת שבחרתם בה, ולכן בדקו אם אתם מקבלים את כל הידע הנחוץ, כמפורט להלן:

בסיס תאורטי אודות תכונות המתכת ועל טכנולוגיות שקיימות כיום בשוק – למרות שמדובר באמנות לכל דבר, היא נבנית מחומרים שיש ללמוד אותם ובעזרת טכנולוגיות שונות, מהידניות והבסיסיות ביותר ועד המיכון המיוחד שבנו לצורך הכנת תכשיטים, הטבעה, חריטה ושיבוצים שונים. כל זה דורש שליטה בעיקר במתכות ובאבנים יקרות ושאר החומרים שמשמשים להכנת תכשיטים, חלקם מודרניים וסינתטיים לגמרי. המתכות עצמן הן תורה שלמה שחובה לשלוט בה, מהמתכות היקרות, כמו זהב וכסף, ועד מתכות מעובדות כמו גולדפילד ועוד. השליטה בכך גם מאפשרת לצורפים הבנה טובה יותר כיצד לעצב מהן תכשיטים שמנצלים בצורה מיטבית את התכונות.

היכרות מעשית עם הכלים והמכשירים – למרות המכשירים המודרניים והטכנולוגיה שמשמשת צורפים ומקצרת זמנים בעבודה מצוינת, עדיין יש עבודה ידנית חשובה שיש ללמוד אותה במכשור הידני של פעם. גם אם עוברים לאחר מכן לעבוד במכשור מודרני, הוא בכל זאת מחקה את פעולת המכשור הידני. מה גם שרבים אוהבים עדיין לייצור תכשיטים בעבודת יד שנחשבת גם לייחודית ויצירתית יותר.

החומרים בהם עושים שימוש ביצירה ותרגול – מלבד מתכות, עובדים גם עם חומרים נוספים כמו בדיל להלחמה, חרוזים מסוגים שונים, חוטי מתכת, תכשיטים שעשויים גם משילוב של חומרים כמו נייר ואריגים, צבעים שונים ועוד. קשת האפשרויות לעיצוב תכשיטים נפרסת לפניכם בקורס טוב באמת לתכשיטנות, כדי שתוכלו להפיק מכך את המירב לעיצובים מרהיבים.

התנסויות מעשיות – מלבד היכרות עם החומרים והמכשירים ועבודה מעשית איתם, בכל קורס תכשיטנות יש פרק שבו יוצרים תכשיטים מסויימים כדי ללמוד את העבודה הבסיסית והחוקים שלפיהם עושים זאת נכון. בדרך כלל מייצרים תכשיטים בסיסיים כמו טבעת, תליונים שונים, עגילים, צמידים ושרשראות. כל אלה נועדו כדי לתרגל אתכם בהכנת תכשיט מעשי תוך כדי הדרכה צמודה ותיקון טעויות.

לימודי צורפות ותכשיטנות

עלויות קורס צורפות

עלויות של קורסי הצורפות השונים נעות מעלות של סדנה בת יום אחד להכנת תכשיט ספציפי ועד לימודים במתכונת מלאה של שלוש עד ארבע שנים, בהם מקיפים באמת את כל החומר התיאורטי והמעשי שיש לדעת בתכשיטנות וצורפות. יחד עם עבודה מעשית, מחירי הקורסים כוללים חומרים ומכשירים בדרך כלל בגרסה הקצרה, או שהחומרים והמכשירים מחושבים בנפרד ממחיר הלימודים והם נתונים לשיקולכם. בכל מקרה, תצטרכו לדאוג לחומרים ולמכשירים בסיסיים כדי לעמוד בתכנית הלימודים. בגלל אופי העבודה והחומרים, המחירים נעים בין כמה אלפים בודדים לקורסים הקצרים עד עשרות אלפי שקלים למסלול המלא.

כתוב/כתבי תגובה