סטייליסטית אישית למגזר הדתי

סטייליסטית אישית למגזר הדתי

לפני שנדבר על סטייליסטית לאישה הדתייה נסביר שסטייליסטית עובדת עם כל אדם על הסגנון והטעם האישיים שלו, תוך כדי התחשבות והתאמה לנתונים הטבעיים שלו כך שידגישו את היתרונות ויסתירו את החסרונות. כמו כן, סטייל אישי מוגדר ככזה שמאפשר לבטא את הייחודיות של הפרט בכל אירוע ובכל הזדמנות מבלי לוותר על הטעם האישי ועל עקרונות העיצוב וחוקי הסטייל הקלאסיים שעושים את המראה לאופטימלי.

גם אישה דתייה יכולה להיעזר בסטייליסטית

אחת הטעויות הנפוצות היא לחשוב שנשים דתיות אינן מקדישות מחשבה ללבוש ולאבזור משום שהן מצוות להיראות צנועות וממילא הציפיות מהן נמוכות בשל כך. אולם זה אינו נכון, אלא להפך אפילו. מלבד העובדה שאין שום סיבה שצניעות בלבוש לא תלך יד ביד עם אסתטיקה ואלגנטיות, האישה הדתייה נדרשת אפילו להשקיע בלבושה ובייצוגיות שלה משום שחשיבות הזוגיות בבית היהודי הדתי מחייב שאישה תבטא את עצמה גם למען הגאווה של בעלה בה וגם לצורך כיבוד הזולת כאשר מופיעים בבגדים מכובדים ואסתטיים. נוסף על כך, ריבוי האירועים החגיגיים וההזדמנויות המיוחדות שיש לאנשים דתיים להופיע בהם בלבוש הולם פשוט מחייב נשים לגוון בעזרת מה שיש ומבלי לקנות מלתחה גדולה מדי. למרות שהיא עובדת ומתפרנסת, ידוע שבראש סדר העדיפויות בדרך כלל נמצא להקדיש זמן למשפחה, ולכן אישה דתייה תשמח ליצור לעצמה סטייל אלגנטי וייחודי גם בתקציב קטן וחסכני. זהו בדיוק אחד התפקידים החשובים של סטייליסטית לאישה הדתייה – להראות לה כיצד היא יכולה למקסם את האפשרויות גם עם מבחר קטן של פריטים, כל עוד ההופעה שלה תיראה מושלמת.

חנויות ורשתות רלוונטיות עבור בנות המגזר הדתי

למידע נוסף - צרי קשר :-)

בעבר מגוון החנויות המיועדות לנשים דתיות היה מצומצם מאוד ונחשב לשמרני ולא יצירתי כלל, לא צעיר, לא אופנתי ואף מאוד חסר דמיון ומעוף. היום חלו כמה שינויים בתחום זה שנשים דתיות יכולות ליהנות ממנו ושסטייליסטית יכולה לחשוף אותן אליהם:

גידול ניכר ביבוא אישי או מסחרי – הקניות באינטרנט מאפשרות לנשים להזמין ישירות את הבגדים שהן אוהבות מחו"ל. מכיוון שגם בארה"ב ובאירופה יש נשים דתיות בהיקף שמצדיק השקעה באופנה שמתאימה להן, ברור למה יש אפשרויות נוספות גם עבורן. כמו כן, מתברר שדגמים רבים שמתאימים גם לנשים דתיות ונחשבים לצנועים או עומדים בחוקי האורך וכיסוי הגפיים והגוף נמכרים בכלל בחנויות רגילות באינטרנט, כך שרבות כבר קונות ישירות באינטרנט. חנויות רבות שגילו את הפוטנציאל וההתעוררות במגזר זה ניצלו זאת והן מייבאות מבחר נאה ועדכני יותר.

מעצבות דתיות פותחות עסקים – למרבה השמחה נשים רבות החלו לעצב בעצמן ולעצמן, ואחר כך הרחיבו זאת לפי הביקוש לעסק קטן משלהן, כך שאפשר לעשות היכרות עם מעצבות אלה שפועלות בעיקר בפרסום בעיתונות הדתית או בקבוצות מיוחדות במדיה החברתית.

הגדלת ההיצע בחנויות רגילות – העניין הגובר באופנה לאישה הדתייה גורם לפריחה בשוק האופנה המקומי, כך שהחנויות השונות מרחיבות את ההיצע שלהן בשמחה. נערכים אף ירידים מיוחדים לאישה הדתייה ולמשפחה בכלל, לשמחת כולם.

פרטי חובה בארון

נשים דתיות מחויבות בפריטים מסוימים שיהיו בארון תמיד, כמו:

  • עליוניות משלימות.

  • חליפות – נשים דתיות רבות מעדיפות חליפות, במיוחד בתפקידים ובעבודה.

  • בגד תחתון שנקרא בסיס משום שחלקן אוהבות ללבוש בגדים משולבים בשכבות.

  • חצאיות ושמלות – הדגמים משתנים לפי מבנה הגוף והאורך בוודאי משתנה מזרם לזרם, כמו ההבדל בין הדתי-לאומי לחרדיות למיניהן.

  • גרביונים, גרביים וטייטס – ללבוש מתחת לחצאית. משתנה לפי הזרם שאליה משתייכת האישה והעדפתה.

  • מכנסיים לחלקן - נשים דתיות אינן הולכות בדרך כלל במכנסיים, אבל גם כאן יש גיוון בזרמים ובאסכולות, כך שאפשר למצוא גם סוגים מסוימים של מכנסיים לשעות הפנאי או לספורט ונופש.

  • בגדי ים – רק צנועים או בגדים חלופיים שמתאימים גם לטבילה ולבילוי בחוף.

אביזרים נלווים

האביזרים הנלווים הם בדרך כלל כובעים ומטפחות שמתאימים לכל אירוע והזדמנות, מימי חול ועד שבתות וחגים. ההעדפות של כל אישה דתייה והשתייכותה לקבוצות בתוך המגזר הדתי קובעים את סוגי האביזרים שהיא זקוקה להם. כמו כן, יש לקחת בחשבון שרובן לא ינעלו סנדלים ונעליים חושפניות מדי ולפעמים רק עם גרביים וגרביונים. יש לדעת כי בדיוק כשם שאישה חילונית מוצאת את הכובעים והמטפחות אופנתיים ומלאי סטייל, כך גם לאישה דתייה יש גיוון רב בלעטות כיסוי ראש בסטייל. חלקן ייעזרו בסטייליסטית גם כדי להתאים פאה, לפי הנהוג בזרם שאליו הן משתייכות.

כתוב/כתבי תגובה