קורס אופנה

אופנה הרבה יותר חשובה ממה שאנחנו מוכנים להודות בה, כי היא משפיעה עלינו בגלל הוויזואליה המרשימה יותר או פחות. הבגדים עושים לפעמים א האדם או לפחות גורמים לו להנאה מהמראה של עצמו. בדרך כלל, נשים חושבות על אופנה יותר ובשנים האחרונות אפילו גברים מקדישים המון תשומת לב למראה שלהם. גם התפיסה שלנו השתנתה בשנים האחרונות בגלל היחס הלגיטימי יותר לעסוק בכך כמקצוע ולא רק כתחביב. סייעו לכך המדיה החברתית ויוטיוב, כאשר אנחנו יכולים להפוך לקובעי טעם ולמובילים באופנה, ולכן יש גם יותר התעניינות באופנה בכלל בתקשורת. אנחנו מתעניינים בסגנון אישי ובטעם שלנו וכיצד להרכיב מלתחה.

מהו קורס אופנה?

קורס אופנה הוא למעשה קורס עיצוב אופנה שמאגד את כל מקצועות האופנה במסלול אחד, מתפירה ותדמיתנות ועד ציור אופנה וסטיילינג. כלומר, ללמוד את המקצוע מההתחלה ועד גמר הבגד והלבשתו על הגוף. עיצוב אופנה הוא מקצוע שיכול להתפצל לכמה ענפים שכל אחד מהם הוא מחלקה בפני עצמה, כמו עיצוב אופנה לילדים או לנשים. המקצוע הזה הוא עולם ומלואו של אפשרויות וקורס אופנה מלמד אתכם הכל, מעיצוב הבגד, תולדות האמנות שנתנה השראה למעצבים, ההיסטוריה ועוד. אופנה מתאפיינת בסממנים תקופתיים והבגדים שאנחנו לובשים בימינו אינם הבגדים שלבשו בשנים הקודמות.

למי מתאימים לימודי אופנה?

נדמה לנו שאם אנחנו יודעים להתאים לעצמנו בגדים עם צבעים מתואמים אנחנו כנראה אופנאים בפוטנציה. יכול להיות, אבל יש מדדים ברורים מי כישרוני ומתאים למקצוע הזה. בדרך כלל מדובר במי שמתעניין יותר ומוצא את עצמו מתעסק בקניות ובהרכבת אאוטפיט שונה מהרגיל. אדם כזה נחשב למי שהוא בעל עין טובה לצירופי הבגדים והתלבושות שהוא מרכיב. זה יכול להיות גבר וזה יכול להיות אישה ואין לזה גיל ותאריך תפוגה. כשיש עין טובה לקומפוזיציות של בגדים ותלבושות ומבחינים בצבעים, דגמים ובכל המכלול, סביר להניח שקורס אופנה ולימודי אופנה הם מסלול הלימודים שמתאימים לכם. הם מובילים אותנו למקצוע שבו מכינים את הבגדים וממציאים אותם מהדמיון, מפעילים את כל היצירתיות שלנו ונותנים לה ביטוי מלא ביצירת מלתחות וקולקציות שאנחנו מוציאים לפועל מרגע ההשראה שלנו ועד הרגע שבו הבגד מונח על הגוף.

לימודי אופנה

מה לומדים בלימודי אופנה?

כאמור, לימודי אופנה מורכבים למעשה ממסלול לימודים ארוך שבו לומדים כמה וכמה מקצועות בצורה מעמיקה ויסודית. כך שאפשר בכל שלב להפוך כל מקצוע למסלול נפרד ואפשר לעבוד בכל אחד מהמקצועות האלה גם לפני שמסיימים ללמוד. עם זאת יש עדיין כמה נושאים שבהם צריך להתמקצע כדי להתחיל לעצב אופנה בצורה מקצועית ועל כך נלמד בקורס אופנה:

  • תפירה – תפירה היא מסלול שמחייב לימודים יסודיים במקצוע זה והוא כולל הכרת מכונת התפירה על בוריה, את כל החלקים שלה ותפקודיה. כיצד תופרים סוגים שונים של פריטי לבוש באופן בסיסי, כמו חצאיות, שמלות, מכנסיים, חולצות ועוד. כמו כן, לומדים את תפירת כל המרכיבים של הבגד כמו שרוולים, כיסים, צווארונים, רוכסנים וכפתורים, לולאות ופריפות, עיבודים ומכפלות, קפלים ופינות ועוד. במסלול זה חייבים לרכוש מיומנות.
  • לימודי ציור אופנה – מלבד תפירה, ציור אופנה הוא החלק התיאורטי של האופנה שחייבים לשלוט בו. החלק החשוב ביותר הוא הציור הטכני של הגזרות ותדמיתנות. מדובר בלימוד מושגים בציור ואיור, טכניקות של ציור מודל, בניית דמות ומבנה גוף, ציור אביזרי אופנה ופריטי ביגוד, ציור בדים וטקסטורות ועוד.
  • תולדות האמנות והאופנה – מקורות ההשראה של האופנה, תולדות האמנות והסגנונות השונים שהשפיעו על האופנה והבגדים. כיצד התפתח הבגד והגיע למה שהוא היום. מגמות וטרנדים והשפעות אופנה.
  • קולקציה – עיצוב ובנייה של קולקציה נכונה.
  • חשיבה מסחרית ושיווקית.
  • מעבר מדו ממד לתלת ממד.
  • תדמיתנות – מסלול שיכול להפוך למקצוע בפני עצמו – יסודות שרטוט הבגד באופן טכני ופיתוח ובנייה נכונה.
  • גזירה של בגדים בצורה איכותית.
  • עבודה עם מחשב אופנה לשרטוט ממוחשב.
  • עבודה עם בדים והנחה על הבד, גזירה ותפירה.

אפשרויות תעסוקה, מחירים והמלצות

יש מסלולי לימוד אופנה שונים בבתי ספר שונים לאופנה אבל השכר המקובל הוא בדרך כלל כמו שכר לימוד לשנת לימודים באקדמיה, בסביבות 10,000 שקלים. אפשר כמובן לקחת את המסלול הזה ולפרק אותו לקורסים ולמקצועות לפי היכולת שלכם. בחרו את בית הספר שמתאים לכם גם לפי ההנאה שלכם והתחושה האישית שלכם במקום. אפשרויות התעסוקה נעות ממסלול של עצמאים ועד מסלול של שכירים, כשההבדל נעוץ במידת היצירתיות שמורשית לכם. עם זאת, אין ספק שסטאז' במקום גדול ומסודר יכול להועיל לכם מאוד בהמשך להפוך למעצבי אופנה עצמאיים כשלומדים איך זה מתנהל באמת.

"Normal Is Boring"

Marilyn Monroe

פרטים נוספים? צרי קשר ונשמח לסייע!

טופס יצירת קשר