קורס תפירה

חדוות היצירה של נשים שנהנות לתפור לעצמן בגדים יכולה להפוך למקצוע, או לפחות אפשר להרחיב את הידע שלכן באמצעות לימודי תפירה. קורס תפירה מתקיים בשלל צורות, מסדנאות קצרות שמלמדות אתכן לתפור פריטים שונים ואת הבסיס בלבד, ועד קורסים מקיפים שמלמדים אתכן הכל. מקצוע התפירה הוא רחב בעצמו ויכול לתת לכן בסיס לעוד מקצועות, כמו תדמיתנות ועיצוב אופנה, או להתרחב גם לתתי ענפים והתמחויות כמו תפירה של בגדי ילדים, נשים או גברים או אפילו שמלות כלה. תפירה היא יצירה והיא אמנות, אבל היא גם מלאכה ומקצוע, והיא מחייבת לימוד מסודר של היסודות וארגון של הנושאים עד שתלמדו לשלוט בהם וליישם אותם בתפירה.

מה זה קורס תפירה?

מכיוון שבגדים הם מה שכולם רואים, יש מעט מקום לטעויות ולכן מומלץ להתייחס לכל קורס בצורה רצינית ולהתאמן כמה שיותר עד שתהיו שבעו רצון מהתוצאות. קורס תפירה מחולק בדרך כלל לחלק המעשי ולחלק התיאורטי. לימודי תפירה מלמדים אותך לעבור מהשלב של החובבת שתופרת לעצמה בבית פריטים שונים שאינם מורכבים ברמה של מתחילות, לרמה של תופרת מקצועית שיכולה אחר כך להרחיב את הידע שלה ולהמשיך ללמוד עוד תיאורטית ומעשית. חשוב מאוד להתאמן כמה שיותר בחלק המעשי. למען האמת, גם אם יש לך חששות מכך שלא תצליחי להשתלט על זה תגלי מהר מאוד שתוכלי להיות הרבה יותר טובה מאשר חשבת רק משום שהחלטת להתאמן ברצינות ולנצל את נוכחות המורות שלך כדי ללמוד עוד.

לימודי תפירה

למי מתאים לימודי תפירה?

קורס תפירה מתאים לכל מי שאוהבת בגדים או פריטי טקסטיל שונים, לא משנה למי – טקסטיל לבית, בגדי גברים, בגדי נשים, בגדי ילדים. כל עוד את אוהבת את מגע האריג וליצור ממנו פריטי לבוש, יש לך עין טובה לדגמים ולגזרות, יש לך יד יציבה שיכולה לרכוש מיומנויות חדשות, את מתאימה לכך. תוסיפי לזה גם את האהבה למקצוע ולישיבה על המכונה במטרה לתפור פריטי טקסטיל ובצורה סבלנית, ותקבלי התאמה נהדרת למקצוע נפלא ויצירתי. אם יש לך כוונה להשקיע מאמץ ללמוד תפירה איכותית ומדויקת ואת נהנית מזה המקצוע מתאים לך מאוד.

מה לומדים בקורס תפירה?

בקורסי התפירה השונים לומדים מגוון של נושאים, והם משתנים לפי האורך שלהם. יש קורסי תפירה בסיסיים מאוד ויש מתקדמים, והנושאים הבאים נלמדים בחלק מהם או רק במתקדמים שבהם:

 • מכונת התפירה – היכרות עם מכונת התפירה על כל סוגיה ומגוון התפקודים שלה, כולל הפשוטות ביותר ועד המתקדמות ביותר שחלקן מקצועיות ומיועדות רק למספר מצומצם של פונקציות מסחריות. כיצד להפעיל אותה ומהם חלקיה.
 • מושגי יסוד בתפירה – היכרות יסודית עם חוטים, אריגים, ציוד ומתקנים.
 • אריגים – סוגי אריגים והשימושים השונים שלהם, מה אפשר לעשות מהם ואיך לעבוד אתם.
 • גזרות – שרטוט גזרות והכנתן.
 • מבנה גוף ולקיחת מידות – היכרות עם סוגי הגוף השונים ומה מתאים להם, כיצד מתייחסים לקווי המתאר בגזרות ולמה.
 • פריטי בסיס – מכנסיים, חולצות, שמלות, חצאיות – כיצד תופרים אותם לפי המבנה שלהם.
 • שרוולים – סוגי שרוולים וחיבורם.
 • כיסים וצווארונים – מהחלקים הנפרדים שיש ללמוד כיצד לחבר אותם לגוף.
 • קפלים ומכפלות.
 • תדמיתנות בסיסית ברמה שמתאימה להיקף הקורס שלקחתן.
 • עיבודים של מחשופים, בתי שחי, שולי שרוולים, פריפות.
 • עבודה עם סריגים.
 • תפירה עילית של ביגוד מחויט ואלגנטי.

אפשרויות תעסוקה

אפשרויות התעסוקה במקצוע התפירה רבות מאוד. אפשר לעבוד תמיד כתופרת ותדמיתנית עצמאית שמעצבת לעצמה וללקוחות שלה. אפשר לעבוד כתופרת לבית אופנה בוטיק שתופרת את הדגמים ומתקנת, כמו בבוטיק לשמלות כלה. אבל האופציה המקובלת יותר היא להצטרף למתפרות שתופרות לבתי אופנה או לרשתות אופנה ובכך להבטיח את המקום הבטוח שלך בתעשיית האופנה. אם את רוצה להשקיע יותר תוכלי תמיד להתמקצע באופנה משלך ולפתוח את קו האופנה שלך יום אחד, אם את חושבת שיש לך מה לעצב ולהציע לעולם.

מחירים והמלצות

יש באתר מבחר גדול של קורסי תפירה באורך משתנה עם ידע בסיסי או מתקדם, ותוכלי ליהנות ממגוון קורסים שמתחילים במחיר של כמה מאות שקלים לסדנה קצרה של כמה שעות או יום אחד, ועד מחיר שנת לימודים בבית ספר גבוה לשנת לימודים, עד 15,000 שקלים לפחות. בין לבין יש טווח של מחירים שיכול להתאים לכל אחת.

"Normal Is Boring"

Marilyn Monroe

פרטים נוספים? צרי קשר ונשמח לסייע!

טופס יצירת קשר