קורס סטיילינג לדתיות

רק מי שאינו מכיר את הנעשה במגזר הדתי והחרדי יכול להיות מופתע מכך שתחום האופנה הופך להיות משמעותי הרבה יותר גם שם. אם יש משהו שמאפיין את הנשים הדתיות הוא ההבחנה הנפלאה בין בגדי חול לחג ושבת, מה שמקנה להן הרבה יותר הזדמנויות להתקשט ולהתהדר בחוש האופנתי שלהן. הטעם הטוב אינו פוסח על נשים רק בגלל האמונה הדתית ולכן הן מגייסות אותו ואת הכישורים שלהן כדי להתאים את הסטייל והסגנון האישי לדרישות ולצרכים שלהן כנשים דתיות. אצל הדתיים יש הלכה ויש מנהגים, יש מסורת ויש העדפות אישיות שנובעות מאורח חיים זה והאופנה חייבת להתייחס לכך ולהתאים לאנשים אלה.

מה זה קורס סטיילינג לדתיות?

לימודי סטיילינג במגזר הדתי חייבים להעביר את הידע הנחוץ לסטייליסטית. סטייליסטית אישית לדתיות צריכה ללמוד על אופנה, אביזרים, מבנה גוף, צבעים ובדים, ונוסף על כך גם לציית חוקים מסוימים בנוגע לצניעות, אביזרים כמו כובעים ומטפחות ולאורך הבגדים. בדיוק לתוך כל זה משתלבת סטייליסטית למגזר הדתי שיש לה ידע להבנה במה שנדרש מהאישה הדתית מה מותר ומה אפשר לעשות כדי לנצל הזדמנויות. כלומר, קורס סטיילינג לדתיות ילמד את כל מה שנחוץ לדעת באופן בסיסי על אופנה ואביזרים כמו בקורס סטיילינג רגיל, בתוספת כל הידע שנועד כדי להתאים את האופנה לנשים וגברים במגזר הדתי, הלבשה ואבזור לחול, שבת, חג ומועד. כמו כן, מה מתאים לאירועים הרבים שמאפיינים מגזר זה.

לימודי סטיילינג לדתיות - למי זה מתאים?

מלבד הדרישה הבסיסית לכישרון מסטייליסטית אישית לדתיות, היא צריכה לקחת יוזמה ויצירתיות, עין טובה ולחוש טעם טוב, מטבע הדברים, עדיפות גדולה ניתנת לנשים דתיות או כאלה שחיו בתוכו ומודעות גם לחוקים ולכללים ולמה שנהוג במגזר הדתי. אבל זה מתאים גם לחילוניות שיש להן הבנה ורצון לעבוד במסגרת מה שנחוץ ומותר בהגבלות אלה. הבסיס חייב להיות תמיד חוש לסגנון אישי וכיצד לשלב אותו באורח החיים ובמגבלות הפיזיות והתקציביות. כל סטייליסטית יודעת שהתחושה האישית והנטייה קובעות במקרים רבים אבל היא חייבת להישען על כל הידע הבסיסי בקומפוזיציה, בצבעים, בחומרים ובאופנה. אם תמיד החמיאו לך על ההופעה שלך ואת יודעת איך לשפר הופעה גם של עצמך וגם של אחרים, את מוזמנת לקחת חלק בקורס סטיילינג לדתיות ולהתחיל בקריירה חדשה.

קורס סטיילינג לדתיות

מה לומדים בקורס סטיילינג לדתיות?

  • אופנה – אופנה על כל ההשראה שהיא מעניקה, סגנונות ותקופות, ידע בתולדות האופנה כדי לנצל אותה לצרכים של נשים דתיות. טרנדים ואופנות לעומת קלאסיקה שאינה משתנה.
  • צבעים – קומפוזיציה של צבעים והתאמתם לנשים דתיות שאינן לובשות צבעים מסוימים, מה מתאים למה גם מבחינת אירועים ומנהגים.
  • חומרים ואריגים – חומרים ואריגים מסוימים מותרים לדתיים גם לפי חוקי השעטנז, וגם לפי מה שמקובל במגזר. הבדים עצמם הם חומר שיש ללמוד עליו כדי להתאים בגדים ותלבושות לאבזרים שעשויים מחומרים שונים שיתאימו לדתיות לאירועים וליום יום. לדוגמה, מה שמתאים לחג ולשבת שונה מהרגיל.
  • מבנה גוף ופנים – הבסיס להתאמה נכונה של כל בגד ואביזר הוא המבנה של הגוף ושל הפנים ובכך לעבודה הנכונה של סטייליסטיות.
  • ביגוד בסיסי – מה כולל ביגוד בסיסי, אילו בגדים מותרים לנשים דתיות ובאיזה אורך, אילו פתרונות מעניינים מוצאים לנשים שאינן יכולות ללכת בבגדים חשופים אבל רוצות לשלב אלמנטים שונים שיכולים להילבש על ביגוד צנוע.
  • אביזרים והנעלה – כיצד משלבים נעליים וסנדלים עם מי שלובשת גרביונים וגרביים ארוכות, כובעים ופיאות, מטפחות ראש וברדסים, תכשיטים שאינן מושכים תשומת לב רבה מדי, התהדרות באביזרים ליום טוב ולשבת, כל אלה חלק מהנושאים שמאפיינים מאוד את הצרכים של נשים דתיות.
  • איפור ועיצוב שיער – תסרוקות ואיפור שמתאימים לנשים דתיות שרבות מהן הולכות בכיסוי ראש, איפור כשר ואיפור שמתאים לשבת ולחג, ותסרוקות שיתאימו גם לפיאות.
  • שפה אישית ועבודה בין אישית עם הנשים – כיצד מפתחים שפה ומתייחסים לאישה, כיצד מלמדים אותה להתלבש ולפתח סגנון ושפה אישית, כיצד להתאים לה את המלתחה החדשה לפי נתוניה הטבעיים.
  • הלבשה תחתונה – במיוחד לאישה הדתית ולדרישות הצניעות או שלום הבית.

אפשרויות תעסוקה, מחירים והיכן ללמוד

כל בתי הספר לאופנה כמעט פותחים קורסים לסטייליסטיות לדתיות בגלל ההיפתחות העצומה במגזר זה כלפי אופנה וסטייל. מקומות התעסוקה הם בדרך כלל בעסק עצמאי משלכן, כך תוכלו להגיע לאנשים רבים יותר, או בחנויות אופנה שמקובלות במגזר זה כדי לעזור לנשים לבחור טוב יותר מה לקנות ובמה להתחדש. המחירים של הקורסים נעים מסדנאות יומיות ושיעורים פרטיים במחיר כמה מאות שקלים, דרך אלפי שקלים לקורס שאורך כמה חודשים, גם הוא לפי הדרישה מכ-2,000 שקלים ועד 4,500 שקלים.

"Normal Is Boring"

Marilyn Monroe

פרטים נוספים? צרי קשר ונשמח לסייע!

טופס יצירת קשר