לימודי צורפות

הטכנולוגיות החדישות והחומרים המעניינים והמתקדמים שבהם אנחנו משתמשים היום הפכו למקצוע הצורפות להיות הרבה יותר נגיש ורחב באפשרויות שלו לאנשים. יש צורפות מסורתית של פעם שבה עסקו בעבודת יד במשך זמן רב על כל תכשיט, ויש היום טכניקות מתקדמות שעוזרות לנו ליצור תכשיטים הרבה יותר מהר ובקלות כדי ליהנות מהם. התכשיטים לא חייבים להיות עשויים ממתכות יקרות ומשובצות אבנים יקרות, אם כי הבסיס של כולם הוא אותו בסיס. צורפות מפיקה לנו תכשיטים נהדרים שהיום גם גברים נהנים לענוד והם פתוחים לשמוע שפע של אפשרויות. המחירים הנוחים מנגישים א התכשיטים לאנשים רבים יותר וזו סיבה נוספת למה עוד יותר אנשים יכולים ללמוד מקצוע יצירתי ומתגמל זה.

מהו קורס צורפות?

בצורפות אתם מעבדים מתכות וחומרים שונים, בעיקר יקרות, ומעצבים תכשיטים לפי הדגמים שעיצבתם. אתם יכולים לצרוף תכשיטים בכמה רמות מקצועיות ומכיוון שיש כמה וכמה סוגים, כל סוג מחייב לימודים של החומר שלו. בקורסי אתם לומדים להוציא מהכוח לפועל את הרעיון שלכם וגם לבצע רעיונות של אחרים בעזרת הטכניקות והחומרים שלמדתם עליהם. לימודי צורפות מתחלקים לכמה וכמה מסלולים:

 • מסלול מלא של לימודים שנמשכים בין שנתיים לשלוש.
 • קורס בסיסי לידיעת היסודות של תכשיטים פשוטים.
 • קורס למתקדמים שרוצים להוסיף חומרים וכלים אבל לא לומדים את המסלול במלואו.
 • סדנאות ייעודיות לפי חומרי התכשיטים, ממתכות ועד עור וחרוזים וכדומה.

למי מתאימים לימודי צורפות?

צורפות היא אחד המקצועות שבהם נמצאים גם גברים וגם נשים שאוהבים תכשיטים, עיצוב, אסתטיקה ויצירתיות. תכשיטים הם אהבה גדולה של כל מי שיודע עד כמה הוא נחשב ליקר ערך בעיצוב אישי, הרבה יותר אפילו מסדרת ייצור במפעל. התכשיטים הם הביטוי להעדפות האסתטיות שלנו כמו גם לביטוי אישי. הם ניתנים במתנה לאנשים אהובים שאנחנו מכירים אישית ולכן הרגישות ויכולת ההבנה של מעצבי תכשיטים בתכשיטים חשובה לא פחות מאשר הכישרון שלהם והנטייה לעיצוב ולאמנות. עיצוב תכשיטים וצורפות הם מקצוע לחיים אבל גם מתאים למי שרוצה לבטא את עצמו אישית וליצור.

לימודי צורפות

מה לומדים בקורס צורפות?

בקורס צורפות מתקדמים לפי הנושאים, תלוי אם לוקחים קורס בסיסי או מתקדם או לימודים מלאים. בסדנאות קצרות מועד לומדים גם רק חלק מהמסלולים או רק ייצור ועיצוב תכשיטים בטכניקה מסוימת כמו חריזה וסריגה, וכדומה.

 • יסודות הצורפות – עבודה נכונה וטכניקות ניסור, פיצור והלחמה. יש להבין כיצד יוצרים תכשיטים מהיסוד ולא בצורה תעשייתית. נושא זה דורש התמקצעות ותרגול רב עם המכשירים המיוחדים. השוליים חייבים להיות מלוטשים ומדויקים מאוד גם בגלל התכשיט וגם בגלל יוקר החומרים שאתם עובדים.
 • חריטה – תכשיטים רבים דורשים חריטה וזה נעשה בעזרת מכשור מיוחד שבו צריך לכתוב את השם או ההקדשה או המשפט המיוחד. חריטה היא פעולה חיונית מאוד ויש לשלוט בה.
 • שיבוץ – שיבוץ אבנים יקרות או תחליפים בכל הטכניקות.
 • עיבוד מודלים בשעווה
 • חיבורים על ידי חוליות ומחברים, צירים וסוגרים
 • ציור ורישום – כל מה שקשור לעיצוב התכשיט ולאיור שלו.
 • מתכות וכלים – עם אילו מתכות עובדים, באיזה טכניקות ומהם הכלים שמשמים אותנו לכל ייצור.
 • חומרים שונים נוספים – חרוזים ושיבוצם, תכשיטים שמשלבים ומרים כמו טקסטיל, סריגת תכשיטים, שימוש בעור.
 • צורפות בעזר תוכנת מחשב – תוכנות מתקדמות שבעזרתם תוכלו לעצב תכשיטים.

מחירים ומקומות ללמוד בהם

מחירי הקורסים מאוד מגוונים וכוללים גם מסלולים קצרים של כמה סדנאות וגם מבלולים מלאים של שלוש שנים. מירי הקורסים כוללים גם את החומרים והכלים שבהם עובדים, כאשר כמות החומר מחושבת לפי החומרים שתצטרכו לתרגל אתם בכיתה ולהכין עבודות ופרויקט גמר. כמובן שכל חומר נוסף שתרצו לעבוד בו יהיה על חשבונכם. המחירים נעים מ—1,000-400 מאות שקלים לסדנאות של יום אחד בחומרים הכי זולים, דרך מחיר של קורס בסיסי שיעלה בין 9,000-15,000 שקלים, קורס מתקדמים בסביבות 30,000 שקלים, כשכל השאר נע בין לבין תלוי בחומרים שבהם עובדים ובמשך הקורס. מקומות הלימוד מגוונים מאוד והם כוללים בתי ספר רשמיים ומכללות והרבה סדנאות פרטיות בסטודיו של אמנים שכבר סיימו ללמוד, הקימו את הסטודיו שלהם וכעת הם מלמדים באופן פרטי. אם זה הסגנון שמתאים לכם זה גם יעלה יותר בגלל שיטות הלימוד הפרטניות.

אפשרויות תעסוקה, מחירים ולימודים

האפשרויות שלכם לעסוק בתחום נעות בין פתיחת סטודיו פרטי לבין עיסוק בכך בשעות הפנאי והתקדמות בקצב שלכם, לבין התלמדות בסטודיו של אמן מוכר, עבודה בחברת תכשיטים מוכרת שמשווקת תכשיטים, ספקים וחברות התחום התכשיטים או במפעלים השונים.

"Normal Is Boring"

Marilyn Monroe

פרטים נוספים? צרי קשר ונשמח לסייע!

טופס יצירת קשר