קורס עיצוב בגדי ים

אופנות משתנות ומתחדשות ובגדי ים הם אחת מהן. עיצוב האופנה של בגדי ים שמתאימים לסוגים שונים של נשים וגברים הוא העיצוב השולט היום. זה אומר שגם אנשים שפעם נמנעו מללכת לים ולבריכה בבגדי ים בוחרים ללכת לים גם במידות גדולות, גם כשמדובר באנשים דתיים מכל הדתות וגם כשמדובר באנשים שרוצים בגדי ים קלאסיים בדגמים שיהלמו אותם ולא יהיו רק אופנות משתנות וטרנדים. היום יש גם חומרים שונים ומתקדמים שמתאימים לאנשים יותר בגלל העמידות שלהם בחומרי ניקוי, קרינת השמש ומלח ים, ולכן יש כר נרחב לאפשרויות לכל מי שמחפש לעצב בגדי ים לכולם.

 

מהו קורס עיצוב בגדי ים?

לכאורה, נראה שבגד ים הוא הכי קל לעיצוב משום שהבד בו מינימלי והצורות שממנו הוא עשוי קבועות למדי ואינן מגוונות. אולם קורס עיצוב בגדי ים דורש את אותו ידע שיש למעצב אופנה במבנה גוף, סגנונות וטעמים שונים ואת הידע כיצד להתאים לכל גוף ולכל סגנון בגד ים נכון לו. יש קורסי עיצוב בגדי ים שאינם כוללים את כל לימודי עיצוב האופנה אלא ממקדים רק בנושא עיצוב בגדי הים, הגזרות והדגמים. יש קורסים שבהם עיצוב בגדי ים הוא מדור בתוך לימוד תפירה או עיצוב אופנה. כל אחת בוחרת את הידע ולימודים שמתאימים לה ולרצון שלה להתמקצע בתחום זה. אופנת בגדי היא אופנה יצירתית שאפשר לעצב גם מבלי ללמוד לימודי עיצוב אופנה, וזה תלוי בך עד כמה תרצי להשקיע בכך. בקורס זה תלמדי את אמנות תפירת בגדי הים ובגדי החוף ואת עיצובן, ולכן גם את החשיבה והראייה הכוללת שמובילה לכך.

קורס עיצוב בגדי ים

למי מתאים לימודי עיצוב בגדי ים?

אם תמיד אהבת את הים ואת בגדי הים שלך וידעת איך להתאים בגדי ים לנשים אחרות ולעצמך, יש לך עין טובה ויד יציבה ויצירתית, את מוזמנת להירשם ללימודי עיצוב בגדי ים כדי ליהנות מכך ולעצב את בגדי הים של העונה הבאה. קולקציות יצירתיות של בגדי ים בארץ כל כך שטופת שמש כמו שלנו יכולות לקחת אותך לכל מקום ואם את מרגישה שזה בדיוק מה שהיית צריכה לעשות כל החיים שלך וזה בדיוק מה שאת רוצה לעצב, הקורס הזה מתאים לך. זה מתאים גם למי שרוצה להתחיל את דרכה בעולם עיצוב האופנה ורוצה להתחיל בקטן בעיצוב כזה כדי לראות איך היא מתאימה לעיצוב אופנה ועובדת עם החומרים ועם הציוד. האהבה למקצוע גדלה תוך כדי כך ויכולה להיות בדיוק מה שנחוץ לך.

מה לומדים בקורס עיצוב בגדי ים?

כאמור, קורס עיצוב בגדי ים יכול להיות קורס נפרד בפני עצמו או קורס מתמחה שנלקח במסגרת לימודי עיצוב אופנה בכלל. הנושאים הנלמדים בקורס הם:

  • תפירה – מיומנויות התפירה נרכשות במהלך לימודי עיצוב אופנה בדרך כלל, כך שאם בחרת רק לימודי עיצוב בגדי ים תקבלי שיעורים בתפירה כתגבור או בנפרד. זה כולל גם שימוש במכונת התפירה, חלקיה והתפקודים שלה. טכניקות תפירה שונות ושימוש בחוטים ובמחטים.
  • גזירה וגזרות – אומנות הגזירה הנכונה חיונית לכל מי שתופר ומעצב, כדי לדעת איך להניח את הבד ואיך לגזור וגם איך לבנות את הגזרה.
  • מבנה גוף – מבנה גוף משמעותי במיוחד בבגדי ים בגלל החשיפה הגדולה שלו ולכן ההתייחסות לכך רחבה. כיום, כשמעצבים בגדי ים גם למבוגרות וגם למידות גדולות ומגוונות, צרי לדעת כיצד להתאים את הדגם הנכון למבנה הגוף.
  • אריגים וחומרים – היכרות עם בדים שמשמשים בתעשיית בגדי הים והם שונים מהבדים של בגדים רגילים. בדים אלה חייבים להיות אלסטיים אבל חייבים, עומדים בקרינת השמש והמים של הים והבריכה, ולכן חובה לדעת איך להשתמש בהם נכון.
  • עיצוב – רישום, איור, ציור. כיצד מקבלים השראה ובונים בגדי ים שונים.
  • אבזור וסטיילינג – התאמת בגדי הים לאבזרים שונים.

מחירים, לימודים ואפשרויות תעסוקה

יש כמה אפשרויות תעסוקה – כעצמאית ומעצבת שיש לה עסק משלה. כך גם תוכלי ליהנות מחופש יציר המלא, או כמעצבת בחברת אופנה או ברשת שמעצבת גם בגדי ים. הבחירה ברשת או בחנות יכולה לתת לך תקופת התמחות ותרגול חשובה. הקורסים עצמם נערכים במסגרות פרטיות או במכללות לעיצוב אופנה, והמחירים נעים בין 4,000 לבין 5,000 שקלים בממוצע.

"Normal Is Boring"

Marilyn Monroe

פרטים נוספים? צרי קשר ונשמח לסייע!

טופס יצירת קשר